Koncert „Gołuchowskich wspomnień czar”

9 grudnia 2016 roku w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st nr 2 odbył się wyjątkowy koncert. Na scenie zobaczyliśmy uczniów i absolwentów szkoły, którzy w minione wakacje brali udział w Letnich Warsztatach Muzycznych Gołuchów 2016. Ponownie, pod okiem Anny Nazarczuk, Łukasza Matuszewskiego i Łukasza Nazarczuka, dzieci przez kilka dni z zapałem ćwiczyły praktycznie wszystkie utwory, które znalazły się w repertuarze koncertu finałowego. Usłyszeliśmy między innymi Canon Johana Pachelbela, Por Una Cabeza Carlosa Gardela, Mo’ Better Blues Billa Lee, Walc Dimitra Szostakowicza, James Bond Theme Monty Normana i Don’t Worry, be Happy Bobby McFerrina. Jesteśmy przekonani, że inicjatywa organizacji tego koncertu – przywołującego czas spędzony w Gołuchowie – pokazała, ile radości dało dzieciom odkrywanie nowych obszarów muzyki i wspólne muzykowanie.

Organizacja letnich warsztatów muzycznych stała się nieodłącznym elementem działalności naszego Towarzystwa. Od trzech lat, w każde wakacje, dzieci przez blisko dwa tygodnie, pod okiem fachowców, w atmosferze zabawy, wspólnie przygotowują się do koncertów finałowych, które odbywają  się ostatniego dnia warsztatów. Dzieci grają i śpiewają różne utwory. Była już muzyka klasyczna, jazz, blues, rock, improwizacje muzyczne, a nawet hard rock. Mali muzycy do tej pory grali w większych lub mniejszych zespołach, zmieniających swój skład. Podczas Letnich Warsztatów Muzycznych Gołuchów 2016, na scenie finałowego koncertu kilka utworów jednocześnie zagrali wszyscy uczestnicy – zobaczyliśmy i usłyszeliśmy 35. młodych muzyków. Wzorem udanych wakacji z muzyką i przygodą w harcerskim duchu, planujemy organizować kolejne warsztaty. Mamy więc nadzieję, że chętnych dzieci nie zabraknie, a rodzice z pełnym zaufaniem powierzą nam pod opiekę swoje pociechy.

Poniżej prezentujemy relację wideo z prób i koncertu Głuchowskich wspomnień czar. Życzymy dobrej zabawy! Polecamy również galerię zdjęć.