O warsztatach

Towarzystwo im. Tadeusza Szeligowskiego od 2014 roku, w każde wakacje, organizuje Letnie Warsztaty Muzyczne dla uczniów i absolwentów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2. Za każdym razem, przez minimum 10 dni, pod okiem fachowców, dzieci w atmosferze zabawy, chłonąc muzykę wszystkimi zmysłami, wspólnie przygotowują się do koncertów finałowych. Odbywają się one ostatniego dnia warsztatów. Dzieci grają i śpiewają różne utwory. Była muzyka klasyczna, był jazz, blues, rock, improwizacje muzyczne a nawet hard rock. Pierwsza edycja naszej muzycznej przygody Żurawiniec 2014, na scenie pod chmurką, zebrała 24 młodych muzyków. Druga edycja – Żurawiniec 2015 – pozwoliła wystąpić już 37 uczestnikom. Podczas Letnich Warsztatów Muzycznych Gołuchów 2016, na scenie finałowego koncertu jednocześnie zagrali wszyscy uczestnicy – w sumie 35 osób. Na zakończenie IV edycji naszych warsztatów Młodzikowo 2017, w przepięknej sali balowej, usłyszeliśmy i zobaczyliśmy już 41  młodych muzyków.

Oprócz zajęć muzycznych, dzieci uczestniczą w grach i zabawach organizowanych przez poznańskich harcerzy. Kadra instruktorska z 89 Jeżyckiej Gromady Zuchowej Wesołe Krasnale i 233 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej Contrast im. Zawiszy Czarnego zapewnia moc atrakcji – od własnoręcznie zbudowanego parku linowego, przez gry terenowe, ogniska, po zajęcia tematyczne, np. obchody 70. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej czy niesamowity turniej rycerski. Kadra wychowawcza zapewnia również udział w doświadczeniach chemicznych i fizycznych. Dzieci korzystają także z atrakcji i możliwości starannie wybieranych ośrodków. Były zajęcia muzealne, spotkania z przyrodą i historią, ścieżki dydaktyczne, rajdy, zwiedzanie ciekawych miejsc oraz jazda konna.

Aby rodzice naszych podopiecznych mogli na bieżąco dowiadywać się o tym, jak dzieci spędzały czas, co robiły danego dnia, jak się bawiły i czego się nauczyły, każdego wieczoru na naszej stronie pojawiają się najważniejsze informacje o naszym wypoczynku. W miarę możliwości technicznych, staramy się udostępniać również zdjęcia oraz krótkie filmiki. Mamy nadzieję, że dzięki temu rodzicie dzieci biorących udział w naszych warsztatach, są spokojni o swoje pociechy i pewni, że się one nie nudzą, nie tęsknią, nie szlochają i… odpoczywają od elektronicznych gadżetów i od innych pokus, czyli tzw. czasopożeraczy.

Wzorem udanych wakacji z muzyką i przygodą z harcerskim duchem, planujemy organizować kolejne wyjazdowe zajęcia muzyczne. Zapraszamy do zapoznania się z do tej pory organizowanymi warsztatami:

I edycja – Żurawiniec 2014

II edycja – Żurawiniec 2015