O warsztatach

Towarzystwo im. Tadeusza Szeligowskiego od kilku lat organizuje Letnie Warsztaty Muzyczne dla uczniów i absolwentów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2. Za każdym razem, przez minimum 10 dni, pod okiem fachowców, dzieci w atmosferze zabawy, chłonąc muzykę wszystkimi zmysłami, wspólnie przygotowują się do koncertów finałowych. Odbywają się one ostatniego dnia warsztatów. Dzieci grają i śpiewają różne utwory. Była muzyka klasyczna, był jazz, blues, rock, improwizacje muzyczne a nawet hard rock. Podczas ostatnich Letnich Warsztatów Muzycznych Gołuchów 2016, na scenie finałowego koncertu jednocześnie zagrali wszyscy uczestnicy – 34 młodych muzyków.

Oprócz zajęć muzycznych, dzieci uczestniczą w grach i zabawach organizowanych przez poznańskich harcerzy. Kadra instruktorska z 89 Jeżyckiej Gromady Zuchowej Wesołe Krasnale i 233 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej Contrast im. Zawiszy Czarnego zapewnia moc atrakcji – od własnoręcznie zbudowanego parku linowego, przez gry terenowe, ogniska, po zajęcia tematyczne, np. obchody 70. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej czy niesamowity turniej rycerski.

Aby rodzice naszych podopiecznych mogli na bieżąco dowiadywać się o tym, jak dzieci spędzały czas, co robiły danego dnia, jak się bawiły i czego się nauczyły, każdego wieczoru na naszej stronie pojawiają się najważniejsze informacje o naszym wypoczynku. W miarę możliwości technicznych, staramy się udostępniać również zdjęcia oraz krótkie filmiki. Mamy nadzieję, że dzięki temu rodzicie dzieci biorących udział w naszych warsztatach, są spokojni o swoje pociechy i pewni, że się one nie nudzą, nie tęsknią, nie szlochają i… odpoczywają od elektronicznych gadżetów i od innych pokus, czyli tzw. czasopożeraczy.

Wzorem udanych wakacji z muzyką i przygodą z harcerskim duchem, planujemy organizować kolejne wyjazdowe zajęcia muzyczne. Zapraszamy do zapoznania się z do tej pory organizowanymi warsztatami:

I edycja – Żurawiniec 2014

II edycja – Żurawiniec 2015