6 sierpnia- Dzień 5

Dzisiaj minęła połowa naszego pobytu wśród żurawinieckich lasów, które dzieci pod kierunkiem pana Łukasza i Ani wypełniają muzyką. Pobudce towarzyszyła wiązanka trzech utworów, w tym hit sprzed kilku lat DJ’a Avicii oraz… finał IX Symfonii Beethovena:) (hymn Unii Europejskiej i Rady Europy). Rozruszaliśmy się popularną Belgijką i harcerską przyśpiewką o Laurencji. Po smacznym śniadaniu zabraliśmy się do pracy- czas mija, a wyzwań sporo. Przecież program finałowych koncertów jest bardzo wszechstronny… Pracę przeplatały zajęcia, na które dzieci wyczekiwały: gra w palanta i zawody łucznicze:) Pod sędziowskim okiem pani Beaty gra upłynęła w dobrej sportowej atmosferze. Uczestnicy warszatów przeszli wstępną selekcję pod kątem przyszłych zawodów sportowych, m. in. słynnych Igrzysk Szkół Artystycznych. Po południu z wnętrz sali prób znów płynęły dźwięki instrumentów. Finałem pracowitego dnia były podchody, na które pytania układali sobie sami członkowie konkurencyjnych zespołów: Pepsi i Cola. Dziś zakończyliśmy pierwszą część. połączoną z konkursem leśneo kamuflażu  Zespół Pepsi w oczekiwaniu na rywali w leśnych ostępach spędził miło czas na ulubionej grze. Dobranoc, do jutra.